Teknoloji

Hackerların Daha Etkili Siber Saldırılar İçin ChatGPT Kullandığı Tespit Edildi

MicrosoftVe OpenAI’den Ortaya çıkan açıklamalar, saldırganların uzun süredir büyük dil modelleri kullanarak saldırılarını daha karmaşık hale getirdiğini ortaya çıkardı. Yeni yayınlanan araştırmaya göre iki teknoloji devi, Rusya, Çin, İran ve Kuzey Koremerkezli saldırı grupları SohbetGPTHedeflerini incelemek, kodlarını geliştirmek ve sosyal mühendislik tekniklerini güçlendirmek gibi araçları kullanabileceğini keşfetti.

Saldırganlar yapay zeka alanında da geri durmuyor

Microsoft’un blog yazısına göre siber saldırganlar Hükümetler tarafından desteklenen kümeler ve diğer kümeler, yapay zeka teknolojileri ortaya çıktıkça yeni teknolojileri kullanma yöntemleri geliştiriyorlar. Bu prosedürlerle geliştirilen saldırılar arasında e-dolandırıcılık, sosyal mühendislikKolay manipülasyon tekniklerinden uyduların çalışma prensiplerinin detaylandırılmasına kadar geniş bir alanı kapsamaktadır.

Hücum gruplarında oldukça tanınmış takımlar var. Bunların arasında Rusya ile irtibatı olanlar, Rusya-Ukrayna savaşına katılanlar ve Hillary Clinton’ın e-postalarının ortaya çıkması da var. Stronsiyumküme adı verildi Fantezi Ayı, Kuzey Koreli Talyum Bu tür düzenlemeler de var. İranlı hacker grubu Curium, kimlik avı saldırılarından ve antivirüs yazılımlarından kaçmak için bu modelleri kullanıyor.

MicrosoftBu saldırılarla baş etmek için daha fazla yapay zeka kullanmak Kendi yoluna gider. Şirketin geliştirdiği yapay zeka modelleri bu tür kullanımları tespit ederek etkisiz hale getirmeye yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu