Haber

CENTCOM: Suriye’de iki IŞİD lideri öldürüldü

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin doğusunda iki IŞİD liderinin öldürüldüğünü duyurdu. Yerel saatle 02.57 sıralarında helikopterlerin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, öldürülenler arasında ‘çok sayıda ölümcül saldırının planlayıcısı ve faili’ olarak bilinen IŞİD kod adlı Enes kod adlı Suriye sorumlusunun da bulunduğu belirtildi. .

CENTCOM’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “ABD Merkez Komutanlığı güçleri, 11 Aralık günü yerel saatle 02.57’de Suriye’nin doğusunda başarılı bir helikopter saldırısı düzenlemiş, komplolara karışan örgütün Suriye İl Sorumlusu ve IŞİD’in Suriye’nin doğusunda operasyonları sürüyor. Enes’in de aralarında bulunduğu iki DAİŞ zanlısı öldürdü.”

Operasyonun ABD askerleri tarafından tek taraflı olarak gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, ilk belirlemelere göre operasyonda sivil can kaybının olmadığı belirtildi.

CENTCOM Sözcüsü Albay John Buccino, “Bu operasyon, CENTCOM’un IŞİD’in kalıcı olarak yenilgiye uğratılması konusundaki sarsılmaz kararlılığını bir kez daha teyit ediyor. IŞİD yetkililerinin ölümü, terör örgütünün Ortadoğu’yu istikrarsızlaştıran saldırılarını ve planlarını bozacaktır.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu